• Türkçe
  • English

Şekerin Faydaları

Şekerin Faydaları

Şeker temel bir enerji vericidir. Beyniniz şeker olmadan işlevlerini yerine getiremez. Depresyonun etkilerini azaltır. Kan basıncınızı düşürücü etkiler yapar. Cilt sağlığınızı korumada yardımcı olur. Mineral ve besleyicileri içerir. Tüm bu saydığımız faydalar düşünülecek olduğunda şekersiz bir yaşam tabi ki düşünülemez. Ancak sağlığınızı korumak için günlük önerilen miktarları aşmamanız gerekmektedir. 


1.KALORİ 
Kalori denildiğine insanların kafalarında genelde kötü bir izlenim belirmektedir. Ancak kalori denilen şey, enerjidir. Bu enerji yaşamsal faaliyetleri gerçekleştirebilmeniz için olmazsa olmazlardandır. İç organlarınızın, beyninizin ve diğer işlevsel faaliyetlerin gerçekleşmesini sağlar. Şeker de yüksek bir kalori değerine sahiptir. Ancak bu kalori sizlerin yaşamsal işlevlerinizi yapabilmeniz için gerekli enerjiyi sağlar. Fakat bu enerji kısa süreli bir enerjidir ve üretkenliği arttırır. Bir gram şekerin içerisinde 4 kalori bulunmaktadır. Bu yüzden şeker kullanmanız gerekli ancak fazla miktarlarda tüketimi aşırı kalori alımına sebep olacak ve kilo almanıza sebebiyet verecektir. 


2.İNSÜLÜN 
Birçok hazır gıdanın içerisinde tatlandırıcı olarak glikoz bulunmaktadır. Ancak şekerin içerisinde fruktoz vardır ve işlenmesi çok daha kolaydır. Glikozu işlemek fruktozu işlemekten çok daha zordur. Bu yüzden hazır gıdalar tüketildiğinde kısa vadede insülin seviyeniz artar. Hazır gıdalar yerine fruktoz yani pancar şekerinden yapılmış yerel ürünleri tercih ediniz. Fruktoz sayesinde kendinizi çok daha enerjik ve güçlü hissedersiniz. Ancak bu da kısa süreli bir etkidir. Kanınızdaki dolaşıma katılan şeker, bir süre sonra insülin seviyenizin düşmesine sebep olacak ve açlık hissi oluşacaktır. Şekere daha fazla ihtiyaç duyacaksınız. 


3.DÜŞÜK KAN BASINCI 
Bazı insanların şekere olan ihtiyacı daha fazladır. Bu yüzden kanlarında bulunan şeker miktarı düştüğünde, halsizlik, baş dönmesi ve baygınlık meydana gelebilir. Özellikle dışarıda yürüyen ve araç kullanan kişiler için oldukça tehlikeli kazalara sebep olabilir. Bu kişilerin düşük kan şekeri rahatsızlığının doktorları tarafından onaylanması ile birlikte önlem almaları gerekmektedir. Tescillenen düşük kan şekeri rahatsızlığına önlem olarak yanınızda küp şeker bulundurmanız gereklidir. Kan şekerinizin düştüğünü hissettiğinizde küp şeker yiyerek kan şekerinizi normal seviyelere çekebilirsiniz. Baş dönmesi, halsizlik gibi durumlarda herhangi bir baygınlık durumu oluşmaması için küp şeker tüketebilirsiniz. Böylece oluşabilecek kazaların önlenmesini sağlayabilirsiniz 


4.BEYİN FONKSİYONLARI 
Şekerin bir diğer faydası beyin fonksiyonlarını arttırmak üzerinedir. Beyniniz şekersiz çalışmaz. Beyninizin de enerjiye ihtiyacı vardır ve bu enerjiyi şeker sayesinde alır. Gerekli enerji beyninize iletildiğinde normal çalışma düzenine geri döner. Ancak fazla şeker tüketimi beyninize kötü etkiler bırakır. Bu yüzden şekeri sadece normal ve önerilen miktarlarda tüketiniz. Aşırı tüketimler yapmayınız.  Ayrıca şeker detoxu diye bir tedavi işlemi vardır. Bu işlem, kan şekeri dengenizi kurar, insülin 
etkilerini düşürür, hormonları dengeler, sindirimi geliştirir ve metabolizmanızı güçlendirir. Sizin için yeni bir yeniden başlat düğmesi işlevi görür. Bu tedavideki amaç herhangi bir besin maddesine bağımlılığınız kalmadan, daha kaliteli bir yaşama sahip olmanızdır. Tedavinin faydaları arasında tokluk hiss, yüksek enerji, para tasarrufu, yeni bir bakış açısı kazanma, kilo verme, enerji dolu olma ve çeşitli hastalıklardan kurtulma yer almaktadır. 

AR-GE REKLAM ANKET FOTO VİDEO BÖLGELER
pembe film